Menu

WML kiest voor Team as a Service: specialistische SAP-kennis precies wanneer het nodig is

WML voorziet de provincie Limburg dagelijks van drinkwater. Met ruim 400 medewerkers zorgt het waterleidingbedrijf voor de productie en zuivering van drinkwater, de distributie ervan en het onderhoud aan de infrastructuur. IT speelt daarin een belangrijke ondersteunende rol. Van planning en onderhoud tot klantcontact, logistiek en facturatie: een groot deel van de bedrijfsprocessen wordt ondersteund door SAP.

WML en Ideo werken al ruim zestien jaar samen. Vanuit die langdurige samenwerking ontstond ook de behoefte aan een nieuwe vorm van ondersteuning: Team as a Service. Daarmee kan WML flexibel beschikken over verschillende SAP-specialismen, zonder al die kennis zelf in huis te hebben.

Van losse experts naar één architect met een flexibel team

De aanleiding voor Team as a Service ligt in de verdere ontwikkeling van het SAP-landschap van WML. Met de overstap naar SAP S/4HANA en de komst van SAP Business Technology Platform (BTP) ontstonden nieuwe mogelijkheden voor cloudoplossingen, integraties en applicaties. Het inrichten en benutten daarvan vraagt om specialistische kennis. Kennis die WML niet in huis heeft, vertelt Jordi Frissen, Consultant IT Business Applications bij WML: “Onze IT-organisatie is relatief klein. We hebben niet voor iedere discipline een specialist in huis. De ene keer hebben we een ontwikkelaar nodig, de andere keer een integratiespecialist of juist iemand met specifieke kennis van een SAP-oplossing.”

In plaats van voor ieder vraagstuk afzonderlijk expertise te organiseren, kiest WML met Team as a Service voor een flexibel team rondom een vaste ‘architect’ van Ideo. Dat vaste aanspreekpunt kent WML, haar uitdagingen en de IT-omgeving goed en kan, afhankelijk van het vraagstuk, de juiste specialisten uit het Ideo-team inschakelen.

“Onze IT-organisatie is relatief klein. We hebben niet voor iedere discipline een specialist in huis. De ene keer hebben we een ontwikkelaar nodig, de andere keer een integratiespecialist

Een vaste partner die meedenkt en flexibel meegroeit

Als eerste actiepunt binnen deze nieuwe samenwerkingsvorm stond een quickscan van de bestaande BTP-omgeving op de agenda. Op basis van deze quickscan zijn aanbevelingen gedaan en is gewerkt aan een solide basis voor de verdere ontwikkeling van het platform. Denk aan de inrichting van verschillende omgevingen (zoals subaccounts, tennants and spaces), naamgevingsconventies, beveiliging en de verbinding tussen systemen.

Juist daar zit de meerwaarde van Team as a Service: in plaats van vooraf een volledige projectscope vast te leggen, kan WML een vraagstuk bij Ideo neerleggen. Want niet elke vraag is direct concreet en groot genoeg om er een afgebakend project van te maken.

Ontzorging én sneller schakelen

Voor WML zit de belangrijkste meerwaarde in de combinatie van flexibiliteit en ontzorging. De organisatie hoeft niet voor iedere ontwikkeling zelf op zoek naar de juiste specialist en hoeft verschillende externe partijen ook niet onderling te coördineren. Jordi: “Het belangrijkste voordeel is voor ons de ontzorging. We kunnen voor verschillende disciplines bij één partij terecht. Als meerdere specialisten nodig zijn, zorgt Ideo er ook voor dat zij onderling afstemmen. Dat scheelt ons veel organisatie en coördinatie.”

Dat maakt het bovendien eenvoudiger om nieuwe vraagstukken snel op te pakken. Wanneer zich binnen WML een nieuwe mogelijkheid of ontwikkeling aandient, wordt het vraagstuk bij de architect neergelegd. Die bekijkt vervolgens, in samenwerking met WML, wat de beste architectuurcomponenten zijn om daarna te bepalen. Op basis van een concreet voorstel van het benodigde budget en mogelijke planning wordt er een approval gegeven en worden de voorstellen samen opgepakt. De architect vormt daarmee de schakel tussen de behoefte van WML en de technische expertise die nodig is om die behoefte in te vullen.

We kunnen voor verschillende disciplines bij één partij terecht. Als meerdere specialisten nodig zijn, zorgt Ideo er ook voor dat zij onderling afstemmen. Dat scheelt ons veel organisatie en coördinatie.”

Een basis voor toekomstige ontwikkelingen

De eerste fase van Team as a Service stond vooral in het teken van het goed neerzetten van de BTP-basis en het delen van SAP BTP-kennis met het team van WML. Inmiddels staan de eerste concrete toepassingen op stapel. Zo wordt BTP ingezet voor de integratie tussen SAP S/4HANA en SAP Service Cloud V2. Ook wordt een oplossing ontwikkeld waarmee historische data beschikbaar blijven, zonder het nieuwe systeem onnodig te belasten.

Hiermee legt WML niet alleen de basis voor deze projecten, maar ook voor toekomstige ontwikkelingen: “Je wil dat de basis goed staat, zodat je bij een volgend project niet opnieuw hoeft te beginnen. Als er een nieuwe behoefte ontstaat, kunnen we sneller bepalen wat nodig is en de juiste expertise inschakelen.”

Voor WML betekent Team as a Service daarmee vooral: toegang tot specialistische kennis wanneer die nodig is, met één architect die de organisatie en het IT-landschap haarfijn kent. De samenwerking bouwt daarmee voort op ruim zestien jaar gezamenlijk werken, maar is tegelijkertijd ingericht op de volgende fase van de digitale ontwikkeling van WML.

Facts